Cups

1st Round

2nd Round

2nd Round Replay

3rd Round

3rd Round Replay

4th Round

Sat 27 Aug
1
Hearts of Beath AFC*
14
Loganlea United (LEAFA)
Sat 3 Sep
4
AFC Kincardine*
1
Westfield Colts (S&DAFA)
Sat 3 Sep
2
Armadale Athletic (LEAFA)
1
Kinross AFC*
Sat 3 Sep
0
Auchtermuchty Bellvue AFC*
1
Blackridge Vale of Craig (LEAFA)
Sat 3 Sep
0
Balerno Athletic (LEAFA)
3
Kinross Colts AFC*
Sat 3 Sep
4
Balgonie Scotia 1896*
3
Biggar United (BAFA)
Sat 3 Sep
2
Barca Milton 97 (LEAFA)
1
Kennoway AFC*
Sat 3 Sep
0
Burntisland United AFC*
7
Dunfermline City AFC*
Sat 3 Sep
1
Corstophine Dynamo Colts (LEAFA)
8
Kirkcaldy YMCA AFC*
Sat 3 Sep
7
Cupar Hearts AFC*
3
Rosebank Athletic
Sat 3 Sep
3
Dollar Glen (S&DAFA)
5
Pittenweem Rovers AFC*
Sat 3 Sep
1
Eastvale AFC*
0
Fife Thistle AFC*
Sat 3 Sep
3
Glenrothes AFC*
2
Leven AFC*
Sat 3 Sep
2
Hawick Colts (BAFA)
4
The Swifts AFC*
Sat 3 Sep
0
Kettle United AFC*
1
Leslie Hearts AFC*
Sat 3 Sep
Lang Toun AFC*
Leith Athletic (LEAFA)
Leith W/O
Sat 3 Sep
7
Langlee (BAFA)
3
St. Andrews Amateurs AFC*
Sat 3 Sep
2
Leven United AFC*
0
Dunipace (CSAFL)
Sat 3 Sep
Markinch AFC*
Plean (S&DAFA)
Markinch W/O
Sat 3 Sep
2
Methilhill & East Fife AFC*
3
Queensferry (LEAFA)
Sat 3 Sep
1
St. Monans Swallows AFC*
3
Stow (BAFA)
Sat 3 Sep
1
Lochgelly United AFC*
2
Milton (CALE)
Sat 12 Nov
9
Markinch AFC*
0
Glentaner Reflex AFC
Sat 1 Oct
0
Baillieston Thistle AFC
4
Leven United AFC*
Sat 1 Oct
6
Balgonie Scotia 1896*
0
Fair City
Sat 1 Oct
3
Bo'Ness United Community
2
Benarty Astros AFC*
Sat 1 Oct
11
Bridge of Earn AFC*
0
Bridgeton United AFC
Sat 1 Oct
4
Cupar Hearts AFC*
1
AFC Kincardine*
Sat 1 Oct
2
Erskine AFC
2
Pittenweem Rovers AFC*
Sat 1 Oct
2
Glenrothes AFC*
0
Kinross Colts AFC*
Sat 1 Oct
2
Grieg Park Rangers AFC*
0
Blantyre Soccer Academy
Sat 1 Oct
0
Kennoway Star Hearts AFC*
13
Drumchapel United AFC
Sat 1 Oct
2
Kirkcaldy YMCA AFC*
1
Stonehaven Athletic AFC
Sat 1 Oct
6
Meadowbank AFC
1
Dunfermline City AFC*
Sat 1 Oct
4
Occidental AFC
0
Eastvale AFC*
Sat 1 Oct
0
Powrie AFC
2
Leslie Hearts AFC*
Sat 1 Oct
Strathmiglo United AFC*
Newmains Hammers AFC
Strathmiglo W/O
Sat 1 Oct
2
The Swifts AFC*
2
Westerlands AFC
or Harestanes AFC
Sat 8 Oct
4
Harestanes AFC
2
The Swifts AFC*
Sat 8 Oct
2
Pittenweem Rovers AFC*
0
Erskine AFC
Sat 5 Nov
3
Balgonie Scotia 1896*
2
Harestanes AFC
Sat 5 Nov
5
Blackridge Vale of Craig (LEAFA)
5
Leven United AFC*
Sat 5 Nov
3
Bridge of Earn AFC*
7
Easterhouse FA AFC
Sat 5 Nov
8
Cupar Hearts AFC*
0
Motherwell Kings AFC
Sat 5 Nov
4
Greenock AFC
3
Kirkcaldy YMCA AFC*
Sat 5 Nov
2
Houston United AFC
4
Glenrothes AFC*
Sat 5 Nov
3
Meadowbank AFC
3
Kelty AFC*
Sat 5 Nov
3
Strathmiglo United AFC*
5
East Kilbride Thistle Colts AFC
Sat 5 Nov
P
Tollbooth AFC
P
Grieg Park Rangers AFC*
Sat 5 Nov
1
West Kilbride AFC
1
Pittenweem Rovers AFC*
Sat 5 Nov
0
Westwood AFC
4
Leslie Hearts AFC*
Sat 12 Nov
2
Tollbooth AFC
8
Grieg Park Rangers AFC*
Sat 19 Nov
P
Markinch AFC*
P
Irvine AFC
Sat 26 Nov
3
Markinch AFC*
1
Irvine AFC
Sat 12 Nov
6
Leven United AFC*
0
Blackridge Vale of Craig (LEAFA)
Sat 12 Nov
P
Kelty AFC*
P
Meadowbank AFC
Sat 12 Nov
0
Pittenweem Rovers AFC*
1
West Kilbride AFC
Sat 19 Nov
0
Kelty AFC*
4
Meadowbank AFC
Sat 3 Dec
Inverclyde AFC
Grieg Park Rangers AFC*
Sat 3 Dec
Cupar Hearts AFC*
ST. Patrick's FP AFC
Sat 3 Dec
Easterhouse FA AFC
Leslie Hearts AFC*
Sat 3 Dec
Leven United AFC*
AFC Chryston
Sat 3 Dec
Glenrothes AFC*
Stobswell AFC
Sat 3 Dec
Annbank AFC
Balgonie Scotia 1896*
Sat 3 Dec
Cumnock AFC
Markinch AFC*

*Kingdom of Fife AFA teams

RJM Sports Kingdom of Fife AFA newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe